Двама нови депутати се заклеха


Двама нови народни представители от „Прогресивна България“ положиха клетва в началото на пленарното заседание днес. Това са Мирослав Недялков Митков от Старозагорски избирателен район и Таня Петрова Гюрюшева-Николова от район Търговище.

Двамата влизат в парламента, след като вчера бяха прекратени пълномощията на депутатите от „Прогресивна България“ Илко Илиев, Марио Смърков и Крум Неделков. те подадоха оставки, тъй като Илко Илиев става областен управител на област Търговище, а Марио Смърков – областен управител на област Варна. Крум Неделков, който беше депутат от Стара Загора, бе назначен за заместник-министър на земеделието и храните.