31.7 C
неделя, 21 юли 2024 г.

Евро 2024: Португалия с класика срещу Турция

Португалия победи Турция с 3:0 и спечели група “F” на Европейското първенство. “Мореплавателите” показаха много по-добро лице от първия си двубой на шампионата срещу Чехия и логично се поздравиха с успеха. Отборът на Роберто Мартинес откри резултата в 21-ата минута след попадение на Бернардо Силва. Само седем минути след това иберийците удвоиха след комичен автогол на Самет Айкадин. Крайният резултат бе оформен от Бруно Фернандеш в 56-ата минута.

С победата отборът на Португалия събра 6 точки и няма как да бъде изместен от първото място, което ще позволи на Мартинес да направи ротации в състава си за последния мач срещу Грузия и да запази свежи титулярите си за елиминациите на турнира.

Турция запази втората си позиция в групата с 3 точки след победата срещу Грузия. В последния двубой от груповата фаза съседите ни ще срещнат Чехия, докато Португалия ще се изправи срещу Грузия.