16.4 C
петък, 29 септември 2023 г.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Големи мъки за Италия в Скопие (ВИДЕО)

Северна Македония и Италия завършиха 1:1 в Скопие в интригуващ мач от група „C“ на квалификациите за Евро 2024. Двубоят беше дебют за новия селекционер на „адзурите“ Лучано Спалети.

В 47-ата минута Чиро Имобиле даде преднина на действащия европейски шампион, но „адзурите“ не удържаха крехкия си аванс, след като в края домакините изравниха. В 81-ата Енис Барди наказа Джанлуиджи Донарума – 1:1. Така северномакедонците във втори пореден мач шокират „адзурите“. През март миналата година те успяха да победят с 1:0 Италия в Палермо и да лишат съперника от участие на Мондиала в Катар.

В другия мач от групата – Украйна и Англия, се получи също 1:1. Това беше първата грешна стъпка на „трите лъва“ по пътя към Евро 2024. Интригуващата квалификациябеше прецизно ръководена от българска бригада начело с Георги Кабаков. Най-добрият ни рефер вдигна общо четири жълти картона – по два за двата отбора.

Олександър Зинченко oт Арсенал откри резултата в 26-ата минута, давайки преднина на домакините. В 41-ата защитникът Кайл Уокър изравни с първия си гол за националния отбор на Англия. За 33-годишния бранител на Манчестър Сити това беше 77-и мач за „трите лъва“.