20.8 C
събота, 13 април 2024 г.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Гришо отнесе французин, на осминафинал е

Григор Димитров се класира на осминафиналите на първия Мастърс 1000 турнир за сезона – в Индиън Уелс, САЩ след победа с 2:0 сета (6:3, 6:3) над французина Адриан Манарино.

Това бе 5-а победа от 5 мача в съперничеството между двамата.

Ранен пробив даде преднина от 3:1 гейма на Гришо, след което той взе подаването си на 0 за 4:1. Сервирайки за сета при 5:3 първата ни ракета за първи път трябваше да отразява точка за връщане на пробива при 30:40, но три последователни разигравания и само за 37 минути затвори сета.

В петия гейм на втория сет Димитров реализира четвъртия възможен брейк-пойнт и българинът бързо поведе с 4:2. В седмия гейм след 0:40 Манарино спечели пет последователни разигравания до 3:4, но с третия си пробив в мача Григор спечели срещата.

Най-успешният български тенисист в историята ще се изправи на осминафиналите срещу четвъртия поставен Даниил Медведев.

Руснакът се наложи над американеца Себастиан Корда с 6:4, 5:7, 6:3 след два часа и половина игра. В нервен мач Медведев реализира девет пробива, а допусна седем и направи цели десет двойни грешки.