
Плеймейтката Катрин Йорданова се похвали в социалните мрежи, че шофира с 256 км/ч по магистрала „Тракия”.
Видеото беше публикувано в Instagram профила ѝ, а на скоростомера се вижда, че колата се движи със 116 км/ч над ограничението.

Въпросната неадекватна жена
От МВР съобщиха за NOVA, че са се самосезирали и ще издирят Йорданова. Следваща стъпка обаче ще бъде доказване на провинение, защото на кадрите се вижда единствено таблото на автомобил, както и женска ръка, която върти волана.
След като инфлуенсърката и носителка на титлата Мис Силикон за 2022 г. Катрин Йорданова се похвали с безразсъдно шофиране по автомагистрала „Тракия“ с 256 км/ч. при ограничение 90 км./ч., полицията се сезира по случая. Оказа се и че това не е първи случай, в който миската надвишава максимално допустимата скорост и се хвали с това.
В профила ѝ в социалните мрежи имало поне пет видеа, в които младата дама снима, че кара с висока скорост. В последния случай именно от собственото ѝ видео става ясно, че пренебрегва два ограничителни знака за скорост и предупреждения от навигацията.
„Това е опасен маниер на поведение. Секунда невнимание води до пътнотранспортно произшествие. Градските автомобили не са подготвени за това да се удариш с 200 км/ч и да ти няма нищо. Автомобилът от клипа не е такъв, който би издържал по нашите пътища“, коментира пред bTV пътният експерт Диана Русинова.
Тя предупреждава, че „публикуването на такъв клип в социалните мрежи има негативен ефект върху потребителите и особено младите“.
„Много млади хора се подвеждат и смятат, че щом тя може, значи всички други могат. А не може. Опасно е не само за теб, а за всички останали на пътя“, допълва Русинова.
В социалните мрежи тя написа:
„Няма особено голямо значение колко хубава или скъпа е колата ти, защото при 260 км/ч много неща могат да се объркат необратимо, особено когато държиш волана с една ръка, а с другата снимаш собствената си глупост. Независимо дали си Мис Свят или Мис Силикон, черният чувал, в който ще те приберат, е един и същ и за бедни, и за богати, и за красиви, и за грозни.
