
Ивайло Мирчев, който нашумя с разправията си с доставчик на храна повече, отколкото с успешни политически действия, не за първи път влиза в скандали с хора по улиците, на паркинги и бензиностанции.
Преди дни лидерът на „Да, България” се сблъска с доставчик на храна заради неправилно паркиране в квартал „Лозенец”. Дори засне екшъна и го разпространи публично, което пък взриви социалните мрежи заради неадекватния гняв на политика. Наложи се Мирчев да обяснява, че кръвното му се вдигнало, защото доставчикът паркирал неправилно, след което бил вербално агресивен към депутата. Това пък се разиграло пред очите на сина на Мирчев, а политикът бил унизен пред наследника си. Все пак народният избраник призна, че не е бил ошамарен, макар да е повикал полиция, а ръката на доставчика само се плъзнала по бузата му. След като скандалът стана вайръл, Ивайло Мирчев започна да публикува пост след пост и да се моли задържаният доставчик да бъде освободен. Посипа си и главата с пепел и се самообвини, че е публична личност и трябва да се държи възпитано с гласоподавателите. Обеща подобни екшъни да не се разиграват в бъдеще.
Кръвта на Мирчев обаче кипва често и в подобен скандал той се забърква и през април 2018 година. Тогава сам разказва историята в профила си във Фейсбук. Ето какво се случва според собствения му разказ: „Мислите си, че мутрите са изчезнали? Или МВР се бори с тях? Днес на път за Варна спирам в McDonald’s – Велико Търново. Няма нито едно място за паркиране. Но пък 5 места са заети от два автомобила, а ресторантът е наобиколен от 7–8 мутри (явно шефът яде вътре). Отварям аз прозореца и отправям молба към най-умно изглеждащата да премести едната лимузина, за да мога да паркирам и аз. Мутрата очевидно е в шок от тая молба и около 5 секунди опитва да я осмисли. Накрая ми казва… „да изчезвам да не стане лошо“. Аз, естествено, им правя снимки и се обаждам в полицията, защото не считам за нормално през 2018 г. да ни се случват тези неща.
Мутрите са впечатлени от нахалството ми да искам да освободят излишно заетите паркоместа и ме наобикалят. Полиция не дойде. Обаждането на 112 бе безсмислено. Малко преди да започне комуникацията на примитивно ниво, ги посъветвах да са внимателни, защото има камери на паркинга…
В крайна сметка 20 секунди след случката те се бяха изпарили“.
Няма спор, че Ивайло Мирчев е бдителен гражданин, винаги прави забележки на нарушаващите правилата – без значение дали са доставчици, или според него мутри. Снима провинилите се, а нерядко алармира полицията.
Във всички тези случаи правият се оказва той. А и органите на реда светкавично реагират на сигналите му, за разлика от отношението към много от избирателите му.
Теодора КРЪСТЕВА
