
Жилищна сграда се срути в германския град Гьорлиц. Според неофициални данни в сградата вероятно е имало експлозия на газ. От вчера вечерта продължават издирвателните действия за изчезнали лица, сред тях е и българска гражданка.
Съобщава се, че на мястото на инцидента работят 140 спасители. Като предпазна мярка в понеделник вечерта 54 души са били евакуирани от съседните къщи. Някои от тях са прекарали нощта при роднини и приятели. Към момента се издирват няколко лица: две жени, гражданки на Румъния, на възраст 25 и 26 години. Третата изчезнала е гражданин на Германия и България. Издирва се и мъж, които е бил в Гьорлиц по работа, а жените са туристи.
