
Депутатът от „Прогресивна България“ Слави Василев сам повикал екип на КАТ, за да го глобят за неправилно паркиране. Това стана, след като Миглена Андреева засне нарушението с черното му „Порше“ в центъра на София и го публикува във фейсбук в групата „Забелязано в София“.
„Депутатът Слави Василев от Прогресивна България най-нагло е спрял на забранено за целта място на ул. „Сан Стефано“, пречи на движението по улицата и органите на реда не реагират на това!“, написа тя и публикува снимката.

„Днес паркирах неправилно и това се превърна в обществена тема. Тъй като вече си бях тръгнал, когато видях първата публикация, и за да няма съмнения, че ползвам каквито и да било облаги като народен представител – бих казал дори, че е тъкмо обратното – се свързах с „Пътна полиция“ и се разбрах с дежурния полицай да се върна на мястото на нарушението, за да може екип на КАТ да го констатира официално. Получих фиш за глоба на стойност €25.56″, написа Василев, след като постът на Андреева стана вайъръл.
Той добави, че отговорността да бъдеш народен представител от „Прогресивна България“ и да носиш очакването за промяна означава, че нямаш право дори на най-дребните грешки.
През юли миналата година тогавашният депутат от ПП-ДБ Манол Пейков беше заснет да извършва две нарушения на Закона за движение по пътищата в центъра на София, а от МВР съобщиха, че са се самосезирали и му е съставен акт.
Той бе санкциониран със 100 лева, от които 50 лева за неправилното паркиране и 50 лева за обратния завой през двойно непрекъсната линия.
Ивайло Мирчев от ДБ пък „даде заден“ и изказа съжаление, че е скочил върху колата на доставчика на храна. „Възраждане“ и много известни личности написаха във Фейсбук, че са готови да поемат разходите по делото на разносвача на храна, ако се стигне до съд.
