Куриоз! Депутатът от ПБ Слави Василев сам повикал КАТ да го глобят за паркиране

Депутатът от „Прогресивна България“ Слави Василев сам повикал екип на КАТ, за да го глобят за неправилно паркиране. Това стана, след като Миглена Андреева засне нарушението с черното му „Порше“ в центъра на София и го публикува във фейсбук в групата „Забелязано в София“.

„Депутатът Слави Василев от Прогресивна България най-нагло е спрял на забранено за целта място на ул. „Сан Стефано“, пречи на движението по улицата и органите на реда не реагират на това!“, написа тя и публикува снимката.

Снимка: „Забелязано в София“/Фб

„Днес паркирах неправилно и това се превърна в обществена тема. Тъй като вече си бях тръгнал, когато видях първата публикация, и за да няма съмнения, че ползвам каквито и да било облаги като народен представител – бих казал дори, че е тъкмо обратното – се свързах с „Пътна полиция“ и се разбрах с дежурния полицай да се върна на мястото на нарушението, за да може екип на КАТ да го констатира официално. Получих фиш за глоба на стойност €25.56″, написа Василев, след като постът на Андреева стана вайъръл.

Той добави, че отговорността да бъдеш народен представител от „Прогресивна България“ и да носиш очакването за промяна означава, че нямаш право дори на най-дребните грешки.

През юли миналата година тогавашният депутат от ПП-ДБ Манол Пейков беше заснет да извършва две нарушения на Закона за движение по пътищата в центъра на София, а от МВР съобщиха, че са се самосезирали и му е съставен акт.

Той бе санкциониран със 100 лева, от които 50 лева за неправилното паркиране и 50 лева за обратния завой през двойно непрекъсната линия.

Ивайло Мирчев от ДБ пък „даде заден“ и изказа съжаление, че е скочил върху колата на доставчика на храна. „Възраждане“ и много известни личности написаха във Фейсбук, че са готови да поемат разходите по делото на разносвача на храна, ако се стигне до съд.