31.7 C
неделя, 21 юли 2024 г.

Лаутаро герой за Аржентина срещу Чили, Ню Джърси стана Буенос Айрес

Късен гол на Лаутаро Мартинес донесе победата на Аржентина срещу Чили във втория мач на световните шампиони от турнира Копа Америка, който се провежда в САЩ. Така шампионите на света и на Южна Америка се класираха за четвъртфинал, събирайки шест точки в първите два двубоя.

Срещата се игра на страхотния „Метлайф“ в Ню Джърси, където от 81 106 зрители поне 4/5 бяха аржентинци. Стадионът клокочеше като арена в Буенос Айрес, а всяко докосване на топката от Лионел Меси бе посрещано с рев, сякаш има гол.

Номер 10 отново дирижираше спектакъла, но пак не му провървя пред вратата. Негови удари минаваха встрани или бяха спасявани от вратаря Клаудио Браво. В последните 20-ина минути, окуражени от пропуските на аржентинците, играчите на Чили дори тръгнаха да печелят мача. Но резервата Лаутаро Мартинес ги наказа с гол в 88-ата минута след корнер, разбъркване и два поредни отбити удари на съотборници.

Деветката на Интер влезе в 73-ата минута вместо Хулиан Алварес и отново бе жокер. Лаутаро се разписа и при 2:0 над Канада в мача на откриването.

Меси има и още една мотивация да бележи на турнира. Той притежава вече рекорда за най-много мачове на Копа Америка (35) и е единственият аржентинец в историята, играл на 7 издания на надпреварата. Но има 13 попадения в тях, а рекордът е 17 (на сънародника му Норберто Мендес и бразилеца Зизиньо).

Култов момент се роди в мача, типичен за страстите и емоциите на Копа Америка. Той бе запечатан в кадър, който тази сутрин обиколи световните агенции и медии. Нико Гонсалес от Аржентина бе толкова решен да спре контраатака на чилийците, че хвана за глезена комично един от тях. Играчът на Фиорентина дори не получи жълт картон за циничния фаул.