19 C
петък, 12 април 2024 г.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

„Левски“ подчини „Етър“ за едно полувреме

„Левски“ победи „Етър“ с 3:0 на стадион „Ивайло“ в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. „Сините“, които бяха в жълти екипи, не впечатлиха през първото полувреме, но все пак успяха да си тръгнат от Велико Търново с трите точки след три гола през втората част. Две попадения отбеляза Джавад Ел Джемили и асистира за едно на Марин Петков.

Столичани поведоха в 52-рата минута, когато Ел Джемили стреля от границата на наказателното поле и с помощта на рикошет се разписа за 0:1. Халфът асистира за попадение на Марин Петков за 2:0 в полза на Левски в 82-рата минута. В добавеното време Ел Джемили вкара още един гол.

С победата възпитаниците на Николай Костов се завърнаха на четвъртото място във временното класиране, което отстъпи за няколко часа на „Локомотив“ Пловдив, с 48 точки. Момчетата на Светослав Петров остават последни, 16-и, с 10.

В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, „Левски“ приема „Славия“ на стадион „Георги Аспарухов“ в най-старото столично дерби. Етър пък ще гостува на Пирин Благоевград в директна битка за оцеляване.