24.8 C
вторник, 25 юни 2024 г.

„Лудогорец“ победи ЦСКА с гол в 118-ата минута

“Лудогорец“ се наложи над ЦСКА с 1:0 в голямото дерби от 20-ия кръг на Първа лига. Шампионите постигнаха много важен успех като гост в София, като единственият гол вкара Спас Делев в добавеното време на срещата.

С победата си „Лудогорец“ се изравнява по точки с ЦСКА (по 42 т.) и измества червените от второто място, на три зад лидера „Черно море“.

Мачът беше белязан от скандален завършек, тъй като след гола на Спас Делев, фенове на ЦСКА стигнаха почти до терена и атакуваха, радващите се играчи на шампионите. В суматохата пък беше ударен треньорът на вратарите на тима от Разград Здравко Здравков.

Двубоят беше последен на стадион „Българска армия“ в настоящия му вид. Преди срещата от ЦСКА обявиха, че през пролетта няма да играят на този стадион, като ще започне дългоочакваната реконструкция. Тя е на стойност 90 млн. лева и трябва да завърши в срок между 18 месеца и две години.

Единствено зарядът около мача и настроението на трибуните беше по-приповдигнато. Феновете на червените изпълниха трибуните на „Българска армия“, като се бяха постарали с хореография, както и пиротехника. Това доведе и до няколко спирания на играта.

На трибуните на стадиона беше и Христо Стоичков, който е един от собствениците на червените.

На терена имаше повече битка, но не и голови положения. Домакините от ЦСКА започнаха малко по-активно и опитаха да притиснат шампионите. За сметка на това „Лудогорец“ действаше прибрано и разчиташе на контраатаки.

Два пъти играта беше спирана продължително – първо заради димки, а след това и заради запалване на факли.

Назначеното продължение от 12 минути също беше спирано и така втората част се игра над един час.

Именно в дългото продължение „Лудогорец“ успя да стигне до гол след груби грешки в защитата на шампионите. Резервите Рик Джонатан и Делев комбинираха, като българският национал успя да реализира.