16.4 C
вторник, 27 февруари 2024 г.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

“Лудогорец” разгроми “Ботев” (Враца)

„Лудогорец“ се наложи безпроблемно с 5:0 над „Ботев“ Враца на „Хювефарма арена“ в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Шампионите записаха втори успех със същия резултат над този опонент през настоящата кампания. Разградчани реализираха само един гол през първото полувреме, но през втората част се развихриха и реализираха още четири.

Капитанът Якуб Пьотровски се разписа два пъти през второто полувреме, а Тодор Неделев се отчете с гол и две асистенции за изразителна победа.

Шампионите са с 39 точки и по три по-малко от ЦСКА-София и „Черно море“ (Варна), който обаче са изиграли и по мач повече.

„Лудогорец“ доминираше през първото полувреме и се оттегли на почивка с гол преднина. В 20-ата минута Бърнард Текпетей подаде извеждащ пас на Квадво Дуа, който надбяга Бубакар Траоре по дясното крило и преодоля Федерико Рубио с диагонален шут.

„Лудогорец“ пропусна още няколко положения през първото полувреме, но шампионите бяха перфектни на старта на второто и вкараха бързи два гола чрез Якуб Пьотровски. В 56-ата минута полският национал се разписа с глава след центриране на Тодор Неделев от ъглов удар, а само три по-късно той получи подаване по земя от Аслак Фон Витри и бе точен с прецизен шут около границата на наказателното поле.

Матиас Тисера отбеляза четвъртото попадение за „Лудогорец“ в 74-та минута след многоходова комбинация, завършила с извеждащо подаване на Неделев и точен удар на аржентинския нападател. Той се появи в игра десет минути по-рано, заменяйки първия голмайстор Дуа.

Тодор Неделев оформи крайното 5:0 с попадение от воле от около 20 метра в 88-ата минута. Това бе 14-о поражение за врачани от началото на сезона и те са на предпоследно място с 13 точки.