
Режисьорът Майкъл Бей („Трансформърс“, „Армагедон“) ще заснеме игрален филм, базиран на неотдавнашната операция по спасяването на двама американски военнослужещи, претърпели катастрофа в Иран, пише The Guardian. Според Deadline, Universal Pictures е започнала работа по проекта, който ще бъде реализиран по книгата на Мичел Зукоф, която ще излезе през 2027 г.
През април двама пилоти бяха евакуирани, след като изтребителят им беше свален. Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече операцията „една от най-смелите спасителни мисии в историята на САЩ“. Бей заяви, че бъдещият филм ще бъде „признание за истинския героизъм и преданост на американските военнослужещи“.
По-рано режисьорът екранизира книгата на Зукоф „13 часа: Тайните войници на Бенгази“ за нападението над американския комплекс в Бенгази. Филмът от 2016 г. с Джон Кразински се превърна в един от най-неуспешните в кариерата му.
Последният пълнометражен филм на Бей – екшънът „Линейката“ (2022) с Джейк Джиленхол – също не постигна очакваните приходи. През 2024 г. той планираше да започне снимките на нов проект с Уил Смит, но според медийни съобщения работата е прекратена поради творчески разногласия.
През 2025 г. Бей засне рекламен клип за Тайните служби, излъчен по време на Супербоул.
Прочетете още на сайта за изкуство bgart.bg
