
Мечка е нападнала и убила мъж на Витоша, съобщи БНР. Инцидентът е станал на бетонов път над хижа „Офелиите“, написа „Булевард България“. Сигналът за трагедията е подаден около 15 часа, заявиха малко по-късно от СДВР.
Изданието първо публикува снимка на жертвата, която впоследствие премахна по етични съображения. От нея стана ясно, че жертвата е облечена с черен панталон и син анорак със сигнално зелена лента.
Свидетели на случилото се разказват, че след като бил нападнат от животното, мъжът се е опитал да се защити с пръчка. Става въпрос за млад човек с добра планинска екипировка, добавя изданието.
За инцидента е подаден сигнал до 112 като на място са пристигнали линейка и полицейски екип на 6-то РПУ.
Откриха тялото на мъж в района на хижа „Рудничар“ във Витоша, потвърдиха за БТА и БНТ от СДВР. Половината му лице е обезобразено, добави бТВ, позовавайки се на свои източници.
От Планинската спасителна служба казаха за NOVA, че е възможно починалият да е бил нападнат или от мечка или от големи кучета, които обитават района. От ПСС обаче подчертаха, че не се занимават официално със случая.
Незабавно са изпратени екипи на СДВР. Текат огледи на мястото. Образувано е досъдебно производство.
