Спомен за мецената и свободния дух: Емоционалното сбогуване на Милена Фучеджиева с Любо Дилов

Силно емоционална изповед за сложните, но изпълнени с огромна благодарност отношения с покойния Любо Дилов-син сподели неговата близка приятелка Милена Фучеджиева в социалните мрежи. Въпреки че през последните години двамата са били скарани поради непреодолими различия, тя подчертава неговата несравнима меценатска щедрост и огромното му значение за българското културно пространство, сбогувайки се с думите: „Мили Любчо, сбогом“. Фучеджиева обеща да сподели повече подробности в следващия брой на вестник „Филтър“.

„В последните години бях скарана с Любо. Той се чувстваше предаден от мен, после аз бях предадена от него. Няма човек, който повече да ми е помогнал в България. Винаги съм му била публично благодарна, независимо от отношенията ни. Той живееше със заблудата, че човек към когото е излял изключителната си меценатска щедрост трябва да му е верен на всяка цена, твърдейки, че няма приятели. Е, появи се цена, която нямаше как да платя. Колкото той беше свободолюбив, аз съм не по-малко“, пише тя.

„Току що пристигнах от Варна. По целия път си спомнях какво ли не, и няма думи с които да мога да изразя тежестта в сърцето ми. Той казваше, че Скорпионът млъкне ли към някого, то е завинаги. Проблемът е, че моята Луна е в Скорпион, и два Скорпиона на едно място не си прощават. Но. НО! На последния му рожден миналата година ми се прииска пак да му кажа, че съм му благодарна и че го обичам. Това не променяше отношението ми към него, не търсех контакт. Ето скрийншот. Ако не го бях направила, сега щях да съм един изгубен в превода на живота и смъртта човек. Не че това запълва липсата в пространството България в което се разминахме, но Любо го имаше. Имаше го по забележителен, несравним начин. Ще липсва както малко хора. А аз ще разкажа в следващия брой на Филтър една малка част от изключително важната му роля в живота ми. Нищо друго повече не мога да направя за Любо, освен да му кажа, че съм му благодарна и че го обичам.
Мили Любчо, сбогом“.