
Удостоверението за търпимост на незаконния комплекс в местността „Баба Алино“ край к.к. „Златни пясъци“ е подписано от главния архитект на район „Приморски“. Това заяви пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков.
Министър Шишков подчерта, че предстои разследване, което да установи дали цялата схема е била ръководена от организирана престъпна група (ОПГ), и изрично посочи, че държавни институции са замесени в случая.
„Ако тези удостоверения даваха вратички, днес нямаше да сме тук. Всичко винаги може да бъде проверено, особено с възможността да се проследи Кадастърът във времето назад. При тези напреднали технологии никой не трябва дори да си помисля за подобни измами“, коментира регионалният министър. Той определи казуса като „елементарна документална измама“ и допълни: „Измамата е толкова голяма, че не можем да определим цена. Ако имаше действащи и работещи институции, подобно нещо нямаше как да се случи.“
Като първа категорична мярка министър Шишков обяви, че ще поиска официално оставката на началника на местната служба по Кадастър във Варна. Работата по разплитането на случая продължава.
