
Нов вид измама чрез съобщения за глоби за превишена скорост се разпространява у нас в последните дни, предаде БНР. Потребители на мобилни оператори получават смс-и от чужди номера, с които са уведомени, че имат неплатени глоби за превишена скорост.
В съобщението е поместен и линк където хората са приканвани да въведат данните от банковите си карти.
Подобно съобщение изпратено от марокански номер получи и репортера на БНР Николай Христов.
От ГДБОП обясняват че става дума за фишинг измама и опит за незаконно теглене на пари от сметките на хората у нас.


