Нанси Пелоси е хоспитализирана след нараняване в Люксембург

Иън Крагър, говорител на офиса на Пелоси, е съобщил, че Пелоси е била хоспитализирана за преглед и получава „отлично лечение“, след като е получила травма по време на официален ангажимент в Люксембург, пише Forbes. Осемдесет и четири годишната бивша председателка на Камарата на представителите на САЩ Нанси Пелоси е пострадала по време на посещение с делегация на Конгреса на САЩ в Люксембург.

„По време на пътуване с двупартийна конгресна делегация в Люксембург за отбелязване на 80-годишнината от Арденската офанзива, … Пелоси е била ранена … и е изпратена в болница за преглед“, се посочва в изявление на уебсайта на бившия говорител. Отбелязва се, че поради нараняването тя няма да може да присъства на останалите планирани събития на делегацията.

Пелоси е първата жена, първия американец от италиански произход и първия калифорниец, който работи като говорител на Камарата на представителите.

През 2018 г. е повторно избрана за говорител на камарата, когато демократите печелят мнозинство в 116-ия конгрес. Според поредността на заместниците на президента на САЩ в извънредни случаи Пелоси е щяла да бъде втори заместник на американския президент (след вицепрезидента), което я прави най-старшата жена политик в историята на САЩ, преди избирането на Камала Харис за вицепрезидент.