12.9 C
сряда, 29 май 2024 г.

Немощен Ливърпул отпадна от Европа

Аталанта довърши Ливърпул в Лига Европа, макар да загуби реванша с 0:1, след като сензационно победи на „Анфийлд“ с 3:0. Симпатичният тим на Джанпиеро Гасперини до голяма степен надигра този на Юрген Клоп и във втория мач, но отстъпи след ранен гол от дузпа на Мохамед Салах.

Египтянинът се разписа от бялата точка в седмата минута, като дузпата бе отсъдена за игра с ръка след центриране на Трент Александър-Арнолд. След това Ливърпул натискаше в търсене на още голове, но защитата на Аталанта се справяше отлично. Освен това домакините имаха достатъчно шансове поне да изравнят, но не успя. Така италианците се класират на първия си европейски полуфинал и там ще играят с Марсилия.

Тимът от „Велодром“ елиминира на четвъртфиналите Бенфика след изпълнение на дузпи. В редовното време ОМ спечели с 1:0 благодарение на точен изстрел на резервата Фарис Мумбаня в 79-ата минута, а при дузпите нито един от изпълнителите за французите не сгреши. Пропуски за Бенфика направиха Анхел Ди Мария и Антонио Силва.

В другия полуфинал съперници ще са Рома и Байер Леверкузен

„Римските вълци“ довършиха Милан след 2:1 на „Олимпико“ и 3:1 в общия резултат. Отново Джанлука Манчини се разписа, за да открие резултата в 12-ата минута, а в 22-ата Пауло Дибала вкара красиво попадение за 2:0. Домакините играха над час игра с човек по-малко заради червен картон на Зеки Челик. Това обаче стигна само за един гол на Милан. Той бе дело на Матео Габия в края след центриране на Рафаел Леао.

Байер Леверкузен задържа аванса си от два гола в първия мач срещу Уест Хям. Новият шампион на Германия стигна до равенство 1:1 в Лондон. Домакините поведоха с гол на Михаил Антонио в 13-ата минута, но през втората част „аспирините“ заиграха много силно и стигнаха до изравнителен гол чрез Жереми Фримпонг в самия край.