Николай Шушков поема ръководството на Агенция „Митници“

Николай Шушков е назначен за нов директор на Агенция „Митници“ със заповед на заместник министър-председателя и министър на финансите Гълъб Донев, съобщиха от пресцентъра на ведомството. Той заменя на поста досегашния ръководител Георги Димов, който е освободен от длъжност.

Новият директор притежава богат дългогодишен опит в структурата на Агенция „Митници“, където е извървял цялата йерархична стълбица. Кариерата му преминава през позициите на митнически инспектор, началник на митнически пункт, началник на митница и директор на Регионалната митническа дирекция в София. В професионалната си биография има и управленски опит като ръководител на митническия департамент на сухопътното пристанище на Солунската пристанищна власт в София (Thessaloniki Port Authority S.A. dry port Sofia – „ТПА София“ ЕАД).

Освен в митническата сфера, Шушков има и сериозен опит в държавната и местната власт:

2022 – 2023 г.: Заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството.

Областен управител на област Благоевград.

Два мандата като заместник-кмет на община Благоевград.

Николай Шушков е завършил висшето си образование в Полтавския университет по икономика и търговия в Украйна. Специализирал е митнически контрол в Европейския съюз в град Елспет, Нидерландия.