Общински съветник от ПП в Бургас напуска партията

Общинският съветник от „Продължаваме промяната“ в Бургас Мартин Кръстев, който е и зам.-председател на Общинския съвет, напуска партията. Решението си той обяви във Фейсбук.

„Преди година предупредих, че проблемът в партията не е персонален, а системен. Смяната на един лидер няма стойност, ако не бъде променен начинът, по който се взимат решения, подбират кадри и се упражнява вътрешнопартийната власт“, пише Кръстев в публикацията си.

По думите му днес моделът е същият, „а когато една организация започне да наказва най-работещите си хора и да поощрява най-шумните си лакеи, тя губи най-ценното си – доверието и смисъла“.

„Рибата се вмирисва откъм главата, но се чисти откъм опашката. Уви, при нас нямаше нито истинско почистване, нито истинска промяна. Затова взех решение да напусна „Продължаваме Промяната“, изтъква още той.

И уточнява, че напуска ПП „без озлобление, но и без компромис със собствените си принципи“.

В коментарите под поста заместник-кметът на Община Варна Снежана Апостолова пък е поставила въпроса защо Кръстев не напусне Общинския съвет, понеже „все пак сте избран с гласовете на „Продължаваме Промяната“.