16.4 C
неделя, 19 май 2024 г.
Категории:

„Пирин“ унижи ЦСКА, взе първа историческа победа в София

ЦСКА допусна изненадваща загуба на стадион „Васил Левски“ от „Пирин“ Благоевград с 1:2. Това се оказа историческа първа победа на „орлетата“ при гостуване на „червените“ в София. По този начин ЦСКА на практика загуби шансове за първото място. Мачът завърши с бурни викове „Оставка“ от феновете на ЦСКА насочени към старши треньора Нестор Ел Маестро.

Пирин от своя страна взе изключително важни три точки, с които се отдалечиха от местата, които носят директно изпадане във Втора лига.

Гостите от Благоевград поведоха в 14-ата минута, когато, след центриране от ъглов удар, Георги Върбанов продължи топката с глава и Виталийс Ягодинскис от няколко метра отбеляза първото попадение в мача. Домакините изравниха в 25-ата минута, с гол на Фернандо Каранга.

„Орлетата“ поведоха в 79-ата минута. Тогава Иван Тасев получи топката, напредна и стреля страхотно от границата на наказателното поле и вкара топката в горния ляв ъгъл на Густаво Бусато.