Пиян шофьор на автобус помете три коли в Пловдив

Пиян шофьор на автобус помете три паркирани коли, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Пловдив.  Инцидентът е от 12 януари. Около 19:30 ч. в неделя постъпил сигнал за автобус, който навлязъл с криволичене в локалното платно на пловдивския бул. „Македония“, а в зоната на кръстовище с ул. „Петър Стоев“ блъснал три паркирани коли.

В автобуса не е имало други пътуващи, освен 65-годишния мъж зад волана. Той е изпробван с дрегер за употреба на алкохол и резултатът отчел наличие на около 1,9 промила.

Шофьорът е задържан за 24 часа, срещу него е образувано бързо производство.