Полицията евакуира ученици в Пловдив след сигнал за взривно устройство

Серия от сигнали за поставени взривни устройства прекъснаха учебния процес в няколко училища в Пловдив. От Областната дирекция на МВР съобщават, че официален сигнал за заплаха е получен рано тази сутрин в Професионалната гимназия по електротехника и електроника (ПГЕЕ), пише агенция Фокус. Очаква се броят на засегнатите училища да нарасне, тъй като заплашителните съобщения обикновено се изпращат масово по електронните пощи на учебните заведения.

Ученици споделят, че в сградата е задействана алармената система, след което полицейски служители бързо са ги извели на безопасно разстояние извън периметъра на училището.

В момента органите на реда, съвместно с училищните ръководства, изпълняват стандартните протоколи за безопасност и проверка на сградите. Криминалисти вече работят по установяването на авторите на сигналите.