Рачков води полуфинала на „Капките“ болен


Димитър Рачков преживя най-кошмарния си ефир в 14-годишната история на „Като две капки вода“. Водещият дори изчезна от сцената за 10 минути и остави Геро да се оправя сам. Още в самото начало на предаването си личеше, че Рачков не се чувства добре. Оказа се, че той е болен, има висока температура и го мъчи кашлица. Въпреки това геройски издържа полуфинала на „Като две капки вода“, който продължи цели четири часа и половина. Дори се опитваше да се шегува, макар въобще да не му беше до това. Уви, силите го предадоха малко преди края на шоуто. Рачков слезе от сцената и известно време го нямаше. А като се върна при Геро, стана ясно, че е вдигнал висока температура. „Човещинка. Живо предаване сме. Случват се такива неща“ – обясни болният актьор.

Сега всички се надяват до финала на „Капките“ на 18 май в зала „Арена 8888“ Рачков да се оправи и да води така, както само той може.

Вече са ясни и четиримата финалисти, които ще тръгнат с преднина в последното предаване на сезона „Слънце“. С 2 точки повече от останалите ще са Емилия, Алекс Раева, Иво Димчев и Дънди. Те ще влязат съответно в образите на Паша Христова, Мадона, Васил Найденов и AC/DC. Стигна се и до абсолютен прецедент в шоуто, тъй като Емилия отива на финала, без да има нито една победа в лайфовете този сезон.
Останалите петима участници обаче също ще се борят за голямата награда, макар да стартират с 2 точки по-малко. Тъй като на 18 май ще гласуват само зрителите, абсолютно всичко е възможно да се случи.