Радев е разговарял с Тръмп


Знаете, че на летище „Васил Левски“ в София са разположени самолети и цистерни на американските военновъздушни сили – наш стратегически партньор и съюзник. Те пребивават там с решение от кабинета „Желязков“ със срок до края на месец май. Очаквам американската страна да поиска удължаване на престоя им на летището в София. С тези думи премиерът Румен Радев откри днешното редовно заседание на Министерски съвет.

Министър-председателят заяви още, че е провел телефонен разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп. „Поставих въпроса за отпадане на визите за Америка за българските граждани. Очаквам да бъде решен в спешен порядък“, допълни той.

Освен това Радев е разговарял и с министъра на войната на САЩ – Пийт Хегсет.