27.8 C
четвъртък, 20 юни 2024 г.

Реал с рекордна 15-ата титла в Шампионска лига!

Отборът на Реал Мадрид спечели рекордна 15-ата титла! „Белите“ отново са европейски клубен шампион, след като победиха с 2:0 на „Уембли“ Борусия Дортмунд във финала на Шампионска лига. Головете за испанския първенец вкараха Дани Карвахал и Винисиус Жуниор в 74-тата и в 83-тата минути.

Немският отбор изигра много силно първо полувреме, в което имаше превъзходство, но направи огромни пропуски. Най-големият от които бе на Карим Адейеми, който излезе сам срещу Тибо Куртоа, преодоля го, но си поведе лошо топката и не успя да вкара.

След почивката опитът на Реал във финали си пролича. Карло Анчелоти внесе нужните корекции и постепенно неговите футболисти взеха нещата в свои ръце. След гола на Карвахал, който се възползва от прекрасно центриране на Тони Кроос, Дортмунд рухна. Само добрите изяви на Грегор Кобел попречиха на Реал да стигне до още по-резултатна победа. За Тони Кроос финалът беше по-специален, тъй като това бе последния му мач в клубния футбол. Той обяви, че слага край на кариерата си след Евро 2024.

Дортмунд – Реал Мадрид 0:2
0:1 Дани Карвахал 74′, 0:2 Винисиус Жуниор 83′

Състави:

Борусия Дортмунд: 1. Грегор Кобел – 26. Юлиан Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 22. Иън Маатсен – 23. Емре Джан (К) (81′ – 21. Дониел Мален), 20. Марсел Забицер, 19. Юлиан Бранд (81′ – 9. Себастоиан Алер) – 27. Карим Адейеми (72′- 11. Марко Ройс), 10. Джейдън Санчо – 14. Никлас Фюлкруг

Треньор: Един Терзич

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо (К), 23. Ферлан Менди – 8. Тони Кроос (85′ – 10. Лука Модрич), 12. Едуардо Камавинга – 15. Федерико Валверде, 5. Джуд Белингам (85′ – 14. Хоселу), 11. Родриго (90′ – 3. Едер Милитао) – 7. Винисиус Жуниор

Треньор: Карло Анчелоти