СЕМ даде още един мандат на сегашния шеф на БНР


Съветът за електронни медии (СЕМ) избра Милен Митев за втори мандат като генерален директор на БНР.

Своята подкрепа за него дадоха Галина Георгиева, Къдринка Къдринова и председателят на медийния регулатор Габриела Наплатанова.

„Настоящият генерален директор на БНР г-н Милен Митев даде силна заявка да бъде гарант за устойчивостта и стабилността на БНР, което да позволи радиото да продължи да отстоява своята независимост от външни влияния. Той представи всеобхватна концепция, която да създаде условия БНР не само да затвърди, но и да развие ролята си на информационен лидер, да подкрепя образователни, културни и научни инициативи“, коментира Наплатанова.

Един глас получи Ива Дойчинова, като за нея гласува Симона Велева, докато Пролет Велкова се въздържа. В надпреварата за генерален директор на БНР участваха общо седем кандидати.

Източник: БНР