
Скопие отправи демарш към българския посланик заради изказване на министър Велислава Петрова-Чамова, в което тя определя колегите си от съседната държава като „северномакедонски партньори“.
„До посланика (на Р. България в Скопие Желязко) Радуков е изпратен устен демарш относно неуместното обръщение от страна на министъра на външните работи на Република България Велислава Петрова-Чамова, която в изявлението си вчера по време на Съвета на външните министри на Европейския съюз използва неуместно и неправилно прилагателно, производно от името на нашата страна (Северна Македония), използвайки израза „северномакедонски партньори“, се посочва в съобщение на Министерството на външните работи на Северна Македония.
Припомняме, че българският външен министър Велислава Петрова-Чамова определи срещата си с македонския колега Тимчо Муцунски като „добра“. Северномакедонският й колега заяви, че официален двустранен разговор не е имало.
