Слави Василев с порше за 250 хиляди евро


Депутатът от „Прогресивна България“ Слави Василев предизвика гнева на столичани, които го заснеха, че е паркирал поршето си на забранено място на ул. „Сан Стефано“. Василев бе спрял в непосредствена близост до сградата на БНТ въпреки знака, който абсолютно забранява спиране и паркиране на автомобили.
Възмущението на свидетелите бе още по-голямо заради скъпия автомобил на народния избраник, който струва 250 000 евро. По този повод клиенти от съседните заведения започнаха да си пожелават все повече хора да могат да си купуват подобни коли като младия политик.

Синът на бизнесмена Васил Василев се похвали, че кара порше, още преди две години. Тогава той не бе депутат, но пък беше чест гост в телевизионните студиа. По този повод бъдещият народен избраник написа във Фейсбук: „Не знам кой какво взима, но аз съм единственият коментатор, който ходи към студиото с 911. За тези, които не знаят, това е модел на порше.

Но може би именно защото имам достатъчно, че да го афиширам, нямам нужда да взимам заплата или хонорари от политици, партии и НПО-та. И съответно назовавам нещата с истинските им имена“.

За да бъде по-убедителен, в същия пост Слави Василев се връща в миналото и разказва как баща му Васил Василев, който приватизира завода за хладилници „Мраз“, е бил рекетиран от управляващите в края на 90-те години. По думите му, хората от високите етажи на властта тогава му казали в прав текст, че ако не плати сакове в кеш, бизнесът му ще бъде затворен. Тогава била направена поправка в закона и семейният бизнес наистина бил взет.

Така Василев разбрал как работи държавната машина. Затова не криел колата си или каквото и да е друго, свързано с живота му. „Защото нямам от какво да се притеснявам, за разлика от много други, далеч по-богати хора от мен. Но там е разликата. Аз мога да си покажа колата, мога да кажа и истината. А те не могат нито едно от двете.“
В предизборните си изказвания Слави Василев се изуми как може днес в България да се живее със заплата от 280 евро, защото той не можел да си представи. И обеща, че ще се бори лично източването на държавата да спре, а олигархичните кръгове да бъдат демонтирани.

Според депутата обаче няма проблем тези, които управляват, да демонстрират лукс, докато се борят за доброто на всички останали. Като имаш порше, ще си го караш, а и ще паркираш на забранено място.