След фаталния инцидент в Благоевград: Наркотици от интернет и обвинение за убийство


Разследването на тежкия инцидент в Благоевград, при който момиче загина след падане от 5-ия етаж, придобива нови мащаби. Студентът, в чието жилище се е разиграла трагедията, вече е с повдигнато обвинение за умишлено убийство, съобщава bTV. Пред органите на реда младият мъж е заявил, че няма никакъв спомен за случилото се.

Полицията съобщи, че младежите от компанията, събрала се в апартамента, са поръчали наркотични вещества по интернет месец преди фаталната нощ. Влиянието на забранените субстанции се очертава като водеща версия за трагичния развой на събитията.

В същото време лекарите в реанимацията на „Пирогов“ продължават да се борят за живота на 17-годишното момче, което е полетяло от същата сграда и е в критично състояние.

Вътрешният министър Иван Демерджиев потвърди, че се работи активно по случая и вече са назначени съответните експертизи:

„Всички необходими действия са направени. Възложени са експертизите, ще направим всичко необходимо, но безспорно е действието и влиянието на наркотиците върху младите хора.“

Заради тежкия шок от случилото се, от днес в училищата, в които са учили пострадалите младежи, влизат екипи от психолози. Тяхната задача е да окажат спешна подкрепа и да разговарят със съучениците на момчето и момичето.