16.8 C
вторник, 3 октомври 2023 г.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Смешен гол закопа националите срещу Иран (ВИДЕО)

Националният тим по футбол на България отстъпи на Иран с 0:1 в приятелски мач на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.

Това бе първа среща за „лъвовете“ на „Колежа“ след реновирането му. Дебют като титуляри направиха вратарят Димитър Митов и Лукас Петков. Мохамад Мохеби (13) пък вкара победния гол за персите след груба грешка на стража и на преминалия от Вердер в Лийдс наскоро Илия Груев.

Груев не успя да върне топката към излезлия напред Митов. От това се възползва Саман Годос, който намери Мохамад Мохеби на празна врата и последният не сбърка за 0:1.

В 25-ата минута вратарят на Иран Бейранванд получи повече от комична контузия – при опита си да хвърли по-надалеч топката, и беше заменен от резервата Паям Ниазманд. После една от редките смислени наши атаки завърши с пас с пета на Андриан Краев към Петков в наказателното поле. Дебютантът опита удар между двама футболисти на Иран, вместо да потърси непокрития отдясно Виктор Попов.

Слабата игра на нашите продължи и след почивката. За цял мач избранниците на (май ментето) Кръстаич не отправиха нито един опасен точен удар в очертанията на противниковата врата. За такъв хич не броим „изплюването“ на топката от от резервата Георги Русев в ръцете на Ниазманд.

Пореден слаб и срамен мач на националния отбор, а изход от тунела не се и вижда…