Спецакция в София: ГДБОП разби групата на „Дилърите на Дружба“


ГДБОП неутрализира организирана група за разпространение на наркотици, известна като „Дилърите на Дружба“, при специализирана операция тази нощ в София. При акцията са задържани седем души, съобщиха от МВР. В хода на полицейските действия антимафиотите са разкрили две депа за съхранение на забранени вещества – едното разположено в апартамент, а другото в гаражни клетки. На място са намерени и иззети големи количества от няколко вида наркотици, сред които канабис и синтетична дрога.

Според данните на спецчастите задържаните са действали в организирана група, като са снабдявали с наркотици не само столичния квартал „Дружба“, но и съседните райони. Част от членовете на престъпната схема са криминално проявени и добре познати на органите на реда за същите престъпления.

По случая са стартирали процесуално-следствени действия, като работата по документирането на престъпната дейност продължава под надзора на прокуратурата.