Терзиев е готов още следващата седмица да постави табели „Синя зона“ на паркинга до „Св. Александър Невски“

Когато една идея е добра – добра си е! Така кметът на София отговори на призив, който отправи лидерът на ДПС-„Ново начало“ към градоначалника. „Напълно подкрепям предложението – паркингът до „Св. Александър Невски“ трябва да служи на софиянци, а не на депутати и тяхната „зона за сигурност“, която самият парламент е решил да обособи там. Това написа кметът на София Васил Терзиев и добави, че общината е готова още следващата седмица да постави табели „Синя зона“.

По думите му Столична община има пълна готовност още следващата седмица да постави табели „Синя зона“ и да отвори десетки места за гражданите – за хората, които посещават катедралата, Националната галерия или БАН.

„Софиянци заслужават това пространство да бъде на тяхно разположение, а не на специално охраняван паркинг. Остава само една дребна формалност:

г-жа Рая Назарян, председател на Народното събрание, трябва да издаде заповедта, с която парламентът освобождава терена. Призовавам я да го направи в най-кратък срок. И тъй като идеята идва от г-н Делян Пеевски – благодаря за вдъхновението! Сега е моментът неговото политическо влияние да се материализира в подкрепа към г-жа Назарян, така че тази отлична идея най-после да стане факт. Столична община е готова. Чакаме само ключа от паркинга“, допълни Терзиев.

Припомняме, лидерът на „ДПС-Ново Начало“ Делян Пеевски призова кмета на София Васил Терзиев още днес да отвори паркинга на „Св. Александър Невски“ за хората!

„От вчера в социалните медии се чува смешен плач на столични общински съветници за паркинга на „Св. Александър Невски“. Интересното е, че казват, че искат да го няма. Как “паркингът да го няма“, момчета?“, написа в социалните мрежи Пеевски.

Той заяви, че този паркинг е необходим на софиянците, за да паркират колите, когато ходят на църква например или посещават Националната галерия „Квадрат 500“ или БАН.

„А що се отнася до неговото стопанисване, като сте толкова ербап- какво чакахте две години, барабар с кмета Васил Терзиев, а не си го взехте, до го предоставите на столичани“, написа още лидерът на „ДПС-Ново Начало“.

Пеевски обяви, че очаква още днес кметът на София Васил Терзиев, с подкрепата на общинските си съветници от ППДБ, „Спаси София“ да предприемат необходимите действия за отварянето на паркинга пред катедралата „Св. Александър Невски“ за хората.