25.8 C
четвъртък, 13 юни 2024 г.

Трудна победа на Григор Димитров по пътя за осминафиналите на „Ролан Гарос

Григор Димитров се наложи квалификанта Зизу Бергс с 6:3, 7:6 (4), 4:6, 6:4 в мач от третия кръг на Ролан Гарос. Двубоят започна в петък, но бе прекъсван няколко пъти от дъжд преди да бъде отложен за събота при резултат 1:0 сета за българина и 2:1 гейма за него във втората част.

Хуберт Хуркач ще бъде съперникът на 1/8-финалите на българина. До този момент двамата са играли един срещу друг пет пъти, като българинът е спечелил всички мачове. Последната им среща бе на Мастърса в Маями, където Григор победи трудно в три сета на осминафиналите.

Определено това не беше най-добрият мач за нашата първа ракета. Григор направи много непредизвикани грешки, но въпреки това отбеляза успех. По този начин българинът повтори своето постижение от миналата година в Париж, когато беше победен в осминафиналите от Александър Зверев.