Васил Терзиев: София е готова да посрещне „Евровизия“


София е готова да посрещне „Евровизия“ догодина, чакаме с нетърпение този момент, заяви столичният кмет Васил Терзиев по бТВ.

Мащабът на „Евровизия“ изисква да бъде в София, каза още кметът.

По думите му столицата има ключови предимства пред останалите градове, които също заявиха желание да приемат конкурса – Пловдив, Бургас и Варна.

„София разполага със значително по-голяма зала, с много по-голяма леглова база и с летище с по-голям капацитет и по-удобни полети. Това са важни условия при избора на град домакин“, обясни Терзиев.

„Задвижени са редица неща, за да можем да придвижим организацията. Чакаме формалното решение от страна на БНТ и държавата, за да преминем към фактическата подготовка“, каза още той.

Според него предстоящата организация ще изисква огромен ресурс и координация между държавата, общината и медиите.

Кметът коментира и очакваните разходи около домакинството на конкурса.

„Десетки милиони ще струва и на София. По-вероятно е сумата да не бъде повече от тази във Виена, но ще бъде съпоставима“, каза Терзиев.

Предстои и анализ с международни експерти, който да покаже дали ще са нужни допълнителни инфраструктурни промени.