
Децата до 14 ненавършени години ще пътуват с безплатна карта в градския транспорт от 1 февруари 2024 г. Това съобщиха от Центъра за градска мобилност (ЦГМ) на страницата си във фейсбук. Картата ще е електронна и със снимка.
Ето какво написаха още от ЦГМ: „Може да получите картата във всеки наш обект, като удостоверите с документи възрастта на детето и адресната регистрация на родителя (постоянен или настоящ адрес на територията на Столичната община).
Картите на децата между 7 и 10-годишна възраст, които и към момента са безплатни, може да бъдат удължени с един месец. След това трябва да се заменят с новия вид превозен документ за деца от 7 до 14 години, който влиза в сила от 1 февруари“, пишат още от Центъра.
„Учениците, студентите и докторантите продължават да пътуват при досегашните условия до края на месец януари 2024 г. Те могат да заредят: месечна карта за 15 лв. и годишна карта за 180 лв.
Ако детето е на възраст между 10 и 14 години, може да заредите картата му за един месец на цена от 15 лв. (за януари). От февруари ще може да ползва безплатна карта“, допълват от ЦГМ.
