
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев направиха съвместно изявление за медиите след срещата си в Брюксел.
Радев е в Брюксел от вчера, след като посети и френската столица Париж. В програмата на белгийската министър-председателя са предвидени срещи и с генералния секретар на НАТО Марк Рюте, с председателя на Европейския съвет Антонио Коща.
Разговорите ще бъдат свързани със справедлив европейски бюджет, пълноценна кохезионна и селскостопанска политика, както и ефективното изпълнение на Плана за възстановяване и устойчивост. Акцент ще бъде поставен и върху Фонда за конкурентоспособност, така че той да не задълбочава икономическите различия между държавите членки.
