
Взрив е избухнал в близост до детска градина в Горна Оряховица, което е наложило спешна евакуация на децата и персонала. На място незабавно са изпратени екипи на полицията и пожарната, които са обезопасили района. Всички деца са изведени навън своевременно.
Според съобщение на Нова телевизия експлозията е избухнала в канализация в квартал „Калтинец“. По неофициални данни причината е запушена канализация и утаяване на метан. Капци на шахти буквално полетели във въздуха. За щастие няма жертви и пострадали.
Районът е отцепен. На място има разследващи, пожарникари, както и служители на ВиК и РИОСВ. Уеща се миризма на сяра.
Община Горна Оряховица реагирала веднага на сигнала за инцидента в близост до ДГ „Детски свят“. Директорът на детското заведение уведомил родителите, а експерт от общината съдействал незабавно за осигуряване на плановете на канализацията.
Така органите на реда достигнали до предприятие в промишлената зона. Проверява се има ли теч на химически материали в канализацията, тъй като директорът на детската градина Десислава Бошнакова разказала, че при взрива се отделил черен дим.
